Connie Talbot - Imagine

 

 

 

 

O nas

Zaczęło się dziesięć lat temu...wtedy właśnie powstał nasz pierwszy program autorski wspierający rozwój dziecka w okresie przedszkolnym. Program Pupil, czyli spotkania uświadamiające dzieciakom jak wielką odpowiedzialnością jest posiadanie zwierzaka odniosły wielki sukces.  Zostałyśmy obdarzone sympatią i zaufaniem szerokiego grona dzieci i dorosłych.

 

Dwa lata później w 2009 roku stworzyłyśmy Baby room - miejsce niepowtarzalne, w którym wraz z zespołem doświadczonych pedagodów przez trzy lata zapewniałyśmy opiekę i prawidłowy rozwój dzieci do lat 3.

 

Aby nasi żłobkowicze mogli kontynuować edukację z nami, powstała nasza pierwsza placówka dla dzieci po 3 roku życia. W 2010 roku zostało otwarte przedszkole Baby room Preschool przy ul. Promyka 33, w którym wspieramy twórczy rozwój dziecka i kładziemy nacisk na naukę języka angielskiego.

 

 

                                       

 

       Edukacja

     przedszkolna


Program Baby room Preschool został stworzony w oparciu o wiedzę na temat wpływu wnętrza przedszkola na twórczość dziecka. Może się ona wyrażać w zdolności twórczego myślenia, w aktywności plastycznej, muzycznej, językowej, ruchowej oraz w zabawie. Stymulacja tych wszystkich aktywności jest bardzo ważna dla rozwoju, gdyż kształtuje twórczą postawę dziecka, pozwala mu na zdobycie różnorodnych doświadczeń w wielu dziedzinach. 


Dlatego własnie Baby room Preschool dostarcza dziecku   stymulacji do podejmowania tych aktywności. 


                                

W Baby room Preschool kładziemy nacisk na wychowanie estetyczne dotyczące estetyki życia codziennego, obcowania dzieci z przyrodą, sztuką i wytworami techniki. Obejmuje ono działalność plastyczno - konstrukcyjną, umuzykalnienie oraz kulturę żywego słowa.

Baby room Preschool nie obciąża dziecka nadmiarem bodźców, ponieważ jego wnętrze ograniczone jest do minimum mebli a kolorystyka jest stonowana.

Jeżeli chodzi o płaszczyznę metodyczną to jest ona realizowana poprzez atrakcyjne i bogate programy nauczania. Udział dziecka w zajęciach o różnorodnej tematyce stymuluje i rozwija jego twórczość.

 

  Podstawa programowa

Pracujemy w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną przez MEN wydawnictwa WSiP „Tropiciele“. Dodatkowo realizujemy 

 • Dziecięca matematyka E. Gruszczyk – Kolczyńska
 • Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz 
 • Nauka czytania G.Doman.
 • Program rozowju percepcji i koordynacji wzrokowej wg. M. Frostig and Horne
 • Pedagogika zabawy
 • Glottodydaktyka wg. prof. B. Rocławskiego
 • Ćwiczenia graomotoryczne wg. prof. H. Tymichowej.

Równolegle w przedszkolu realizowany jest program nauki języka angielskiego z Native Speaker. Wychowawca anglojęzyczny obecny jest w placówce 6 h dziennie.

     Język angielski

 

Tola Omotosho is an English Native Speaker, with a multicultural background and experience. She is married with 2 kids.

“I am interested in teaching and helping kids, adults, and business people to learn English as a foreign language. I am passionate about working with children of all ages. I obtained a Bachelor’s degree in Accounting and Finance and am currently running a masters degree in Professional communication at Clark University Massachusetts USA (Warsaw Branch Campus, Poland).In my free time, I like to sing, read, spend time with my friends and family.

I am happy when am working with children because I believe they are precious kids who will one day grow into great adults, especially when they have the right influence".

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty muzyczne

 

Zabawa podczas warsztatów muzycznych doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Ta forma aktywności daję wiele satysfakcji wszystkim dzieciom.
W ramach warsztatów muzycznych odbywają się:

 

 

Zajęcia rytmiczne


Ciekawie i profesjonalnie prowadzone zajęcia muzyczne w Baby room Preschool twórczo aktywizują dzieci, stymulują ich prawidłowy rozwój emocjonalny i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Pomagają rozwinąć u dzieci pamięć, spostrzegawczość, umiejętność koncentracji, muzykalność oraz wrażliwość muzyczną . Zajęcia prowadzą wspaniali i uzdolnieni muzycy Monika i Andrzej Żarneccy, którzy zabierają dzieci w muzyczne podróże(www.kidsparty.pl ).

 

Spotkania z muzyką różnych kultur z Gwidonem Cybulskim

 

Gwidon Cybulski – multi-instrumentalista, specjalizuje się w grze na instrumentach etnicznych takich jak: balafon, ngoni, didgieridoo, djembe, conga, choć nie jest mu obca gra na bardziej tradycyjnych instrumentach takich jak: gitara, czy harmonijka ustna. Kompozytor muzyki inspirowanej głównie motywami afrykańskimi oraz autor tekstów piosenek, które wykonuje. Równocześnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Studnia Opowieści. W ramach tej współpracy tworzy ilustracje muzyczne do opowiadanych bajek i opowieści zaczerpniętych z różnych kultur. Jest też zaangażowany przez Teatr Roma.  Zajmuje się działalnością muzyczno– edukacyjną prowadząc warsztaty i audycje muzyczne oraz zajęcia z muzykoterapii z osobami niepełnosprawnymi. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów bębniarskich.

 

 

 

 

Koncerty muzyki poważnej

 

Koncerty muzyki poważnej „ Wiolinka i Basik w krainie muzyki" to koncerty muzyczne w formie baśni . Autorem  i pomysłodawcą tematów , związanych ściśle z muzyką jest wybitny muzyk – Józef Wiłkomirski . Dzieci poprzez baśń o Wiolince i Basiku w Krainie Muzyki poznają terminy muzyczne , budowę  utworów , instrumenty . Wszystko przekazane jest przez aktorkę ,pianistkę  oraz instrumentalistę dobieranego do każdej baśni (inny instrument). Wszystkie bajki są lekko inscenizowane
przez aktorkę, dzieci biorą w nich czynny udział . Oprawa muzyczna to krótkie utwory z muzyki klasycznej, podkreślające akcję .

 

Gimnastyka ogólnorozwojowa

Gry i zabawy ruchowe są to zajęcia, które obok zabaw manipulacyjnych, naśladowczych i gier dydaktycznych - stanowią jedną z najbardziej interesujących form zabawowych dzieci. Pełnią one rolę czynnika oddziałującego na fizyczną, psychiczną i umysłową stronę osobowości bawiącego się. Gry i zabawy ruchowe sprzyjają odprężeniu nerowowemu i czynnemu wypoczynkowi. Podczas tych zajęć rozwijane są wszytkie cechy motoryki, takie jak: siła, zręczność szybkość, gibkość…

 

Zajęcia prowadzi Joanna Cichecka – terapeuta ruchowy. Zawodowo zajmuje się rehabilitacją dzieci i młodzieży w poradni na ul. Szajnochy 8. Bardzo lubi kontakt z dziećmi, ich spontaniczność i naturalną chęć ruchu – stąd praca daje jej wiele satysfakcji. Współpracuje z nami od 2009 roku.

Zajęcia z Akademią Kajtka – program Pupil

 

Program „Pupil” jest to cykl atrakcyjnych zajęć, podczas których dzieci mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzątkiem - na każdym spotkaniu z innym. (patrz: www.akademiakajtka.pl)

 

Przedstawienia teatralne

Co miesiąc gościmy aktorów z Teatrów z całej Polski, którzy wykonują dla
dzieci wybrane spektakle.

 

Wyjazdy do teatru, muzeum itp.

Opieka psychologiczna

Anna Roszkowska - psycholog dziecięcy, pedagog terapeuta w zakresie pracy kompensacyjno-wyrównawczej. Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej - specjalność psychologia kliniczna. Kwalfikacje pedagoga terapeuty uzyskała na studiach podyplomowych UW - Wspomaganie dzieci z problemami rozwojowymi. Szkoli się w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w CTPB. Jest w trakcie certyfikacji w Skali Oceny Zachowań Noworodka wg. Brazeltona. Jest stażystką w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego oraz prowadzi własny gabinet psychologiczny Smart and Happy w Warszawie.

Opieka logopedyczna

Dzieci objęte są opieką logopedyczną. Raz w tygodniu uczestniczą w grupowych zajęciach logopedycznych z przedszkolnym logopedą panią Marią Monastyrską i dwa razy do roku poddane są badaniom przesiewowym. Dzieci ze wskazaniami do terapii uczestniczą w odpłatnych indywidualnych spotkaniach.

    Zajęcia fakultatywne

 

 • Szachy
 • Balet
 • Capoeira

 

Zajęcia fakultatywne uruchamiane są w zależności od ilości chętnych. Zajęcia te są dodatkowo płatne. Koszt zajęć do 90 zł/ miesiecznie.

 

Wyżywienie

 Każdego dnia proponujemy dzieciom posiłki:

 • Śniadanie
 • Obiad dwudaniowy
 • Podwieczorek

 

Posiłki dostarczane są przez firmę cateringową specjalizującą się w przygotowywaniu posiłków dla dzieci. Firma ta spełnia wszelkie wymogi sanepidu.

 

Szczegóły dotyczące posiłków omawiane są z rodzicami, aby uwzględnić indywidualne potrzeby dzieci (np. alergie).  

 

Cennik

 

1000 zł wpisowe

 800 zl wpisowe na rodzeństwo

1550 zł czesne, które zawiera wszystkie zajęcia programowe (5% zniżka n rodzeństwo).

 

Wyżywienie jest dodatkowo płatne
Dzienna stawka żywieniowa wynosi 16 zł

                                 

Plan dnia

 

7.30 - 8.30    powitanie dzieci, zabawy dowolne
8.30 - 9.00    śniadanie
9.15 - 12.15  zajęcia programowe, zabawy w ogrodzie
12.15 - 13.00 obiad
13.00 - 14:15 odpoczynek dzieci
14.15 - 15.00 obiad
15.00 - 16.30 zabawy swobodne/zajęcia dodatkowe
16.30 - 17.00 podwieczorek
17.00 - 17.30 zabawy dowolne, odbiór dzieci

 

 

 

Wyprawka

 

Każdy Przedszkolak w Baby room Preschool powinien posiadać:
 

 • kubeczek, szczoteczkę i pastę do zębów
 • 2 komplety ubrań na zmianę w worku
 • worek na brudne rzeczy
 • chustkę, czapkę na głowę chroniącą przed słońcem, wiatrem, ubrania wyjściowe odpowiednie do pogody
 • pidżamę
 • kapcie
 • chusteczki nawilżane oraz chusteczki higieniczne
 • kosmetyki dziecka jeżeli dziecko używa ich w trakcie dnia

 

Kontakt

 

ul. Promyka 33

607 617 417

509 123 669

magda@babyroom.edu.pl

marta@babyroom.edu.pl