Connie Talbot - Imagine

Onas

Zaczęło się 13 lat temu. Wtedy właśnie powstał nasz pierwszy autorski program wspierający rozwój dziecka w okresie przedszkolnym. Pupil, czyli spotkania uświadamiające dzieciom jak wielką odpowiedzialnością jest posiadanie zwierzątka, odniosły wielki sukces.

 

Zostałyśmy obdarzone sympatią i zaufaniem szerokiego grona dzieci i dorosłych.

 

Dwa lata później stworzyłyśmy - Baby room, miejsce niepowtarzalne, w którym wraz z zespołem doświadczonych pedagogów zapewniałyśmy opiekę i prawidłowy rozwój dzieci do lat 3.

Aby nasi żłobkowicze mogli kontynuować edukację z nami, powstała nasza pierwsza placówka dla dzieci po 3 roku życia. W 2010 roku zostało otwarte przedszkole Baby room Preschool przy ul. Promyka 33, w którym wspieramy twórczy rozwój dziecka i kładziemy nacisk na naukę języka angielskiego.

We wrześniu 2012 powstało kolejne wspaniałe miejsce – Przedszkole Niepubliczne Baby room Preschool przy ul. Rydygiera 15 A.

Edukacja  przedszkolna

Program Baby room Preschool został stworzony w oparciu o wiedzę na temat wpływu wnętrza przedszkola na twórczość dziecka. Może się ona wyrażać w zdolności twórczego myślenia, w aktywności plastycznej, muzycznej, językowej, ruchowej oraz zabawie. Stymulacja tych wszystkich aktywności jest bardzo ważna dla rozwoju, gdyż kształtuje twórczą postawę dziecka i pozwala mu na zdobycie różnorodnych doświadczeń w wielu dziedzinach.

 

Baby room Preschool dostarcza dziecku stymulacji do podejmowania tych aktywności. W Baby room Preschool kładziemy nacisk na wychowanie estetyczne dotyczące estetyki życia codziennego, obcowania dzieci z przyrodą, sztuką i wytworami techniki. Obejmuje ono działalność plastyczno - konstrukcyjną, umuzykalnienie oraz kulturę żywego słowa.

Baby room Preschool nie obciąża dziecka nadmiarem bodźców, ponieważ jego wnętrze ograniczone jest do minimum mebli a kolorystyka jest stonowana.

Jeżeli chodzi o płaszczyznę metodyczną to jest ona realizowana poprzez atrakcyjne i bogate programy nauczania. Udział dziecka w zajęciach o różnorodnej tematyce stymuluje i rozwija jego twórczość.

Zajęcia programowe


Podstawa Programowa
Pracujemy w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną przez MEN. Dodatkowo realizujemy 

 • Dziecięca matematyka E. Gruszczyk – Kolczyńska
 • Sensoplastyka®
 • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
 • Program rozowju percepcji i koordynacji wzrokowej wg. M. Frostig and Horne
 • Pedagogika zabawy
 • Glottodydaktyka wg. prof. B. Rocławskiego

Język angielski

Równolegle w przedszkolu realizowany jest autorski program nauki języka angielskiego opracowany przez pedagogów z zespołu Baby room Preschool. Nauczyciele języka angielskiego w każdej grupie wiekowej spędzają codziennie 1,5 godziny prowadząc zajęcia Play i Active english.


 

Warsztaty plastyczne

Podczas spotkań ze sztuką wypróbowują różne materiały i techniki plastyczne. Rysują, malują, stemplują, wycinają i wydzierają. Poznają sztukę ceramiki, rzeźby oraz tradycyjnych technik m.in. collage i papier -mache. Dzieci poznają słownictwo związane ze sztuką.

Warsztaty muzyczne

Zabawa podczas warsztatów muzycznych doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Ta forma aktywności daję wiele satysfakcji wszystkim dzieciom.
W ramach warsztatów muzycznych odbywają się:

 

Zajęcia rytmiczne
Ciekawie i profesjonalnie prowadzone zajęcia muzyczne w Baby room Preschool twórczo aktywizują dzieci, stymulują ich prawidłowy rozwój emocjonalny i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Pomagają rozwinąć u dzieci pamięć, spostrzegawczość, umiejętność koncentracji, muzykalność oraz wrażliwość muzyczną .
Zajęcia prowadzą wspaniali i uzdolnieni muzycy Monika i Andrzej Żarneccy, którzy zabierają dzieci w muzyczne podróże(www.kidsparty.pl )
.
 

Spotkania z muzyką różnych kultur z Gwidonem Cybulskim.

Gwidon Cybulski – multi-instrumentalista, specjalizuje się w grze na instrumentach etnicznych takich jak: balafon, ngoni, didgieridoo, djembe, conga, choć nie jest mu obca gra na bardziej tradycyjnych instrumentach takich jak: gitara, czy harmonijka ustna. Kompozytor muzyki inspirowanej głównie motywami afrykańskimi oraz autor tekstów piosenek, które wykonuje. Równocześnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Studnia Opowieści. W ramach tej współpracy tworzy ilustracje muzyczne do opowiadanych bajek i opowieści zaczerpniętych z różnych kultur. Jest też zaangażowany przez Teatr Roma.  Zajmuje się działalnością muzyczno– edukacyjną prowadząc warsztaty i audycje muzyczne oraz zajęcia z muzykoterapii z osobami niepełnosprawnymi. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów bębniarskich.

Koncerty muzyki poważnej

Koncerty muzyki poważnej „ Wiolinka i Basik w krainie muzyki" to koncerty muzyczne w formie baśni . Autorem  i pomysłodawcą tematów , związanych ściśle z muzyką jest wybitny muzyk – Józef Wiłkomirski . Dzieci poprzez baśń o Wiolince i Basiku w Krainie Muzyki poznają terminy muzyczne , budowę  utworów , instrumenty . Wszystko przekazane jest przez aktorkę ,pianistkę  oraz instrumentalistę dobieranego do każdej baśni (inny instrument). Wszystkie bajki są lekko inscenizowane
przez aktorkę, dzieci biorą w nich czynny udział . Oprawa muzyczna to krótkie utwory z muzyki klasycznej, podkreślające akcję .

 

Gimnastyka ogólnorozwojowa

Gry i zabawy ruchowe są to zajęcia, które obok zabaw manipulacyjnych, naśladowczych i gier dydaktycznych – stanowią jedną z najbardziej interesujących form zabawowych dla dzieci. Zajęcia prowadzi Joanna Cichecka – terapeuta ruchowy. Zawodowo zajmuje się rehabilitacją dzieci i młodzieży w poradni na ul. Szajnochy 8. Bardzo lubi kontakt z dziećmi, ich spontaniczność i naturalną chęć ruchu – stąd praca daje jej wiele satysfakcji. Współpracuje z nami od 2009 roku.

Opieka psychologiczna

Anna Hozakowska-Roszkowska - psycholog dziecięcy, pedagog terapeuta w zakresie pracy kompensacyjno-wyrównawczej. Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej - specjalność psychologia kliniczna. Kwalfikacje pedagoga terapeuty uzyskała na studiach podyplomowych UW - Wspomaganie dzieci z problemami rozwojowymi. Szkoli się w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w CTPB. Jest w trakcie certyfikacji w Skali Oceny Zachowań Noworodka wg. Brazeltona. Jest stażystką w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego oraz prowadzi własny gabinet psychologiczny Smart and Happy w Warszawie.

Opieka logopedyczna

 

Dzieci objęte są opieką logopedyczną. Raz w tygodniu uczestniczą w grupowych zajęciach logopedycznych z przedszkolnym logopedą i dwa razy do roku poddane są badaniom przesiewowym. Dzieci ze wskazaniami do terapii uczestniczą w odpłatnych indywidualnych spotkaniach.

Zajęcia z Akademią Kajtka – program Pupil

 

Program „Pupil” jest to cykl atrakcyjnych zajęć, podczas których dzieci mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzątkiem - na każdym spotkaniu z innym. (patrz: www.akademiakajtka.pl)

 

Przedstawienia Teatralne


Co miesiąc gościmy aktorów z Teatrów z całej Polski, którzy wykonują dla
dzieci wybrane spektakle.

Zajęcia fakultatywne

 

 • Piłka nożna
 • Szachy
 • Balet
 • Capoeira

Zajecia fakultatywne sa dodatkowo płatne. Odbywają się raz tygodniu po 30 minut, a koszt to 110zł za miesiąc.
 

Wyprawka

Każdy Przedszkolak w Baby room Preschool powinien posiadać:
 

 • kubeczek, szczoteczkę i pastę do zębów
 • 2 komplety ubrań na zmianę w worku
 • worek na brudne rzeczy
 • chustkę, czapkę na głowę chroniącą przed słońcem, wiatrem, ubrania wyjściowe odpowiednie do pogody
 • pidżamę
 • kapcie
 • chusteczki nawilżane oraz chusteczki higieniczne
 • kosmetyki dziecka jeżeli dziecko używa ich w trakcie dnia

 

 

Plan dnia

7.30 - 8.30   powitanie dzieci, zabawy   

                   dowolne

8.30 - 9.00   śniadanie
9.15 - 12.15 zajęcia programowe, zabawy w 

                    ogrodzie
12.15 - 13.00 obiad
13.00 - 14:15 odpoczynek dzieci
14.15 - 15.00 obiad
15.00 - 16.30 zabawy swobodne/zajęcia

                     dodatkowe
16.30 - 17.00 podwieczorek
17.00 - 17.30 zabawy dowolne, odbiór dzieci  

                     przez opiekunów

 

Wyżywienie

 Każdego dnia proponujemy dzieciom posiłki:

 • Śniadanie
 • Obiad dwudaniowy
 • Podwieczorek

 

Posiłki dostarczane są przez firmę cateringową specjalizującą się w przygotowywaniu posiłków dla dzieci. Firma ta spełnia wszelkie wymogi sanepidu.

 

Szczegóły dotyczące posiłków omawiane są z rodzicami, aby uwzględnić indywidualne potrzeby dzieci (np. alergie).  

 

Złobek Baby room

We wrześniu 2015 roku powstał Żłobek Baby room, jako bezpośredni sąsiad Przedszkola Baby room Preschool.

Baby room to pełne uroku i ciepła miejsce dla najmłodszych w wieku od 1 roku do 3 lat. Grupa żłobkowa liczy 15-cioro dzieci, a opiekę nad nimi sprawują trzy opiekunki.

Żłobek posiada osobne wejście i sztanię, ale można się do niego dostać od strony przedszkola. Lokal został zaadaptowany wg wymogów Sanepidu i Straży Pożarnej. Spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dzieci spędzają czas w sali zabaw, a poobiednią drzemkę odbywają w osobnym pomieszczeniu- sypialni.

 

Codziennie realizują zajęcia wg programu Baby room, raz w tygodniu biorą udział w zajęciach umuzykalniających wg. Gordona, raz w tygodniu odbywają się zajęcia języka angielskiego. Raz w tygodniu odwiedza ich Pani Asia Cichecka i prowadzi gimnastykę ogórnorozwojową z elementami sensoryki.

Codziennie wychodzimy na spacery i przedszkolny plac zabaw.

Wyżywienie dostarczana ta samą firma cateringowa, co do przedszkola. Jedzenie jest dostosowane do wieku dzieci i istnieje możliwość indywidualnej diety.

Cennik

 

Wpisowe 1500zł

Wpisowe na kolejne dziecko 1000zł

Czesne grupa przedszkolna 1590zł, zerówka sportowa 1650zł (5% zniżki na rodzeństwo)

Czesne grupa żłobkowa 1820zł (5% zniżki na rodzeństwo)

 

Wyżywienie jest dodatkowo płatne

Dzienna stawka żywieniowa w przedszkolu wynosi 17 zł a w żłobku 17 zł

Dzienna stawka żywieniowa diety w przedszkolu wynosi 22 zł, w żłobku 19zł

Kontakt

509123669

607617417

ul. Rydygiera 15A

Warszawa - Żoliborz

marta@babyroom.edu.pl

magda@babyroom.edu.pl

Rekrutacja

Jeśli chcesz do nas dołączyć wyślij zgłoszenie na adres rekrutacja@babyroom.edu.pl Liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w zapisach mają dzieci ze żłobka Baby room Nursery oraz rodzeństwa przedszkolaków z Baby room Preschool.

W zgłoszeniu proszę podać dane dziecka tj. imię i nazwisko, datę urodzenia, kontakt do rodzica/opiekuna oraz termin dołączenia do żłobka/przedszkola.